Over 300 000 kunder - vi takker dere!

40 000+ produkter for jakt og skytesport

Oppdag AR-15 AMBI SAFETY SELECTOR fra Forward Controls Design. ⚙️ Halvautomatisk, robust og designet for presisjon. Laget i USA.

FORWARD CONTROLS DESIGN AR-15 AMBI SAFETY SELECTOR - FORWARD CONTROLS DESIGN SEMI AUTO AMBI 50 DEGREE SELECTOR WITH STANDARD LEVERS

680665827282 430103557

Top takeaways

  1. ASF-50 er en kortkastet, halvautomatisk sikkerhetsvelger med standard spaker, designet for forsvar og tjeneste.
  2. Samarbeidsprosjekt mellom Forward Controls Design (FCD) og Sons of Liberty Gunworks (SOLGW), med høy styrke og presise toleranser.
  3. Leveres med nødvendige komponenter for installasjon, inkludert velgerfjær, KNS nitridert velgerdetent, og ekstra splinter.

Attributes

  • Våpentype: AR-15
  • Leveringsvekt: 0,644kg
  • Frakthøyde: 20mm
  • Fraktbredde: 83mm
  • Fraktlengde: 140mm
  • UPC: 680665827282

Elementdetaljer

Made in USA
US eksport klassifisering: 0A501.x
  • Spesifikasjoner:
  • Make: AR-15
1849 1849 1 NOK
1849 NOK kr 1 849

Priser inkl. mva. pluss levering

Produktnr.: 430103557

Produsentnr.: ASF-50

680665827282 ASF-50 er en kortkastet (rotasjon til 50 grader for FIRE/SEMI) semi-automatisk velger med standard (ikke-offset) spaker. ASF (Ambidextrous Selector, Forward Controls) og SOLGW’s The Quick er et fellesprosjekt mellom FCD og SOLGW. ASF ble designet fra bunnen av for å være en forsvars-/tjeneste-/kamp-sikkerhetsvelger, og dens oppgave reflekteres treffende av måten spakene er festet til midten, via en rullpinne i rustfritt stål. Grensesnittet mellom spaken og midten er ekstremt sterkt, den høye skjærstyrken (800 lbs) rullpinne i 420 rustfritt stål holder de to på plass, og håndterer ikke noe belastning. Et av designmålene dikterer at det skal være lite eller ingen bevegelse mellom spaken og midten, Forward Controls Design krevde svært strenge toleranser (+0.001/-0.00) på ASF's spak og midtgrensesnitt for å oppnå dette. MERK: +/- 0.002 kombinert toleranse (+/- 0.001 på spakene og midtens spakfestesgrensesnitt) kan, i sjeldne tilfeller, vise minimal bevegelse, dette er normalt og uunngåelig, de 0.002 av bevegelse er nesten umerkelig og påvirker ikke ASF's funksjon. Forward Controls Design er kjent for mange for det dimpelmønsteret vi bruker på noen kontrollflater (AA, eller All Angles, er en betegnelse). ASF-spakene er serraterte, ikke dimpelte. Når spaken roterer, glir brukerens finger på spaken, alt annet enn serrasjoner langs lengden av spaken hindrer bare den bevegelsen og skaper friksjon uten fordel. Serrasjoner diagonalt eller vinkelrett på lengden av spaken er også lite hjelpsomme. Serrasjoner parallelt med spakens lengde bidrar til å redusere lateral bevegelse, og hindrer ikke fingerens glidende bevegelse. ASF-spakens profil er ikke firkantet, dens ytterste del er noe avsmalnet av en grunn. Når brukerens hånd holder pistolgrepet, tilpasser profilen til ASF-spaken seg vinkelen på tommelputen. For venner og kunder som ønsker å se dimpler på ASF, er det en enkelt dimpel på begge sider som fungerer som en posisjonsindikator (i stedet for en peker), det er elegant og enkelt. ASF leveres med en velgerfjær, en KNS nitridert velgerdetent, to spaker (eller én spak, med en endekappe), 4 rullpenner (to er nødvendige for installasjon, med 2 reservedeler). ASF-sentrene er laget i billet maskinert i 8620, varmebehandlet og svart nitridert. Spakene er laget i billet maskinert i 8620 og svart nitridert. ASF er et samarbeid med Sons of Liberty Gunworks. Laget i USA.
Kommer til lager
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10+
  • Spesifikasjoner:
  • Make: AR-15

Beskrivelse:

Vis original (engelsk)
ASF-50 er en kortkastet (rotasjon til 50 grader for FIRE/SEMI) semi-automatisk velger med standard (ikke-offset) spaker. ASF (Ambidextrous Selector, Forward Controls) og SOLGW’s The Quick er et fellesprosjekt mellom FCD og SOLGW. ASF ble designet fra bunnen av for å være en forsvars-/tjeneste-/kamp-sikkerhetsvelger, og dens oppgave reflekteres treffende av måten spakene er festet til midten, via en rullpinne i rustfritt stål. Grensesnittet mellom spaken og midten er ekstremt sterkt, den høye skjærstyrken (800 lbs) rullpinne i 420 rustfritt stål holder de to på plass, og håndterer ikke noe belastning. Et av designmålene dikterer at det skal være lite eller ingen bevegelse mellom spaken og midten, Forward Controls Design krevde svært strenge toleranser (+0.001/-0.00) på ASF's spak og midtgrensesnitt for å oppnå dette. MERK: +/- 0.002 kombinert toleranse (+/- 0.001 på spakene og midtens spakfestesgrensesnitt) kan, i sjeldne tilfeller, vise minimal bevegelse, dette er normalt og uunngåelig, de 0.002 av bevegelse er nesten umerkelig og påvirker ikke ASF's funksjon. Forward Controls Design er kjent for mange for det dimpelmønsteret vi bruker på noen kontrollflater (AA, eller All Angles, er en betegnelse). ASF-spakene er serraterte, ikke dimpelte. Når spaken roterer, glir brukerens finger på spaken, alt annet enn serrasjoner langs lengden av spaken hindrer bare den bevegelsen og skaper friksjon uten fordel. Serrasjoner diagonalt eller vinkelrett på lengden av spaken er også lite hjelpsomme. Serrasjoner parallelt med spakens lengde bidrar til å redusere lateral bevegelse, og hindrer ikke fingerens glidende bevegelse. ASF-spakens profil er ikke firkantet, dens ytterste del er noe avsmalnet av en grunn. Når brukerens hånd holder pistolgrepet, tilpasser profilen til ASF-spaken seg vinkelen på tommelputen. For venner og kunder som ønsker å se dimpler på ASF, er det en enkelt dimpel på begge sider som fungerer som en posisjonsindikator (i stedet for en peker), det er elegant og enkelt. ASF leveres med en velgerfjær, en KNS nitridert velgerdetent, to spaker (eller én spak, med en endekappe), 4 rullpenner (to er nødvendige for installasjon, med 2 reservedeler). ASF-sentrene er laget i billet maskinert i 8620, varmebehandlet og svart nitridert. Spakene er laget i billet maskinert i 8620 og svart nitridert. ASF er et samarbeid med Sons of Liberty Gunworks. Laget i USA.

Top takeaways

  1. ASF-50 er en kortkastet, halvautomatisk sikkerhetsvelger med standard spaker, designet for forsvar og tjeneste.
  2. Samarbeidsprosjekt mellom Forward Controls Design (FCD) og Sons of Liberty Gunworks (SOLGW), med høy styrke og presise toleranser.
  3. Leveres med nødvendige komponenter for installasjon, inkludert velgerfjær, KNS nitridert velgerdetent, og ekstra splinter.

Attributes

  • Våpentype: AR-15
  • Leveringsvekt: 0,644kg
  • Frakthøyde: 20mm
  • Fraktbredde: 83mm
  • Fraktlengde: 140mm
  • UPC: 680665827282

Elementdetaljer

Made in USA
US eksport klassifisering: 0A501.x

Kundeanmeldelser

Kundevurderinger (0)

0 / 5

Oops! Noe gikk galt.

Vi opplevde en feil under innlasting av dette innholdet. Vennligst last inn siden på nytt for å fortsette. Hvis problemet vedvarer, ta kontakt med kundeservice.

Tilbake til toppen